הדסה אופטימל

מכון לייזר להסרת המשקפיים
חיוך ללא משקפיים

זה אנחנו

בהדסה אופטימל, מכון הלייזר להסרת משקפיים של המרכז הרפואי הדסה עין כרם, משתמשים בטכנולוגיה המשוכללת מסוגה בישראל. טיפול קצר, בטוח, והתוצאות מצוינות 
 

פרופ' יוסף פרוכט-פרי
"מניסיוני רב השנים למדתי מדוע הציבור בוחר בנו לביצוע ניתוחי לייזר, והסיבות לכך הן פשוטות ומובנות", אומר פרופ' יוסף פרוכט-פרי,  "מכון הלייזר של הדסה אופטימל הוא המנוסה והבטוח ביותר בישראל. צוות המכון עובד באותה השיטה ועל פי אותם הנהלים המקובלים בבית החולים, ואיש אינו מטיל ספק במקצועיות, במיומנות וברצינות שלו. צורכי המנותחים עומדים בראש סדר העדיפויות של המנתחים, שיסרבו לנתח בכל מקרה שבו קיים, ולו הספק הקל ביותר לגבי בטיחות הניתוח". פרופ' פרוכט-פרי מוסיף, כי חדר הניתוח במכון מופעל ומתוחזק על פי הסטנדרטים הגבוהים של חדרי הניתוח הכירורגיים בהדסה.
 
   התמחויות    
בהדסה אופטימל מבוצעים שני סוגי ניתוחים להסרת משקפיים – PRK ו-Lasik. שניהם מדויקים ובטוחים והתוצאה שלהם זהה. 
 
שני סוגי הניתוחים מבוצעים בשיטת WaveFront (או Zyoptix), המאפשרת טיפול ייחודי עם התאמה אישית לכל מטופל (Custom Made). הטיפול מתעד בצורה ממוחשבת את כל השינויים האופטיים הקיימים בעין. זוהי השיטה המועדפת בעולם עם תוצאות הראייה הטובות ביותר: עד 40% מהמנותחים ישפרו את איכות ראייתם בהשוואה לזו שהייתה להם עם משקפיים. "זו הדרך היחידה שבה אפשר לשַמֵר בצורה מושכלת את ראיית הלילה ולא להרֵע אותה", אומר פרופ' פרוכט-פרי, "בשיטה הזו מסירים רקמה דקה יותר על כל דיופטר (מספר העדשה) וכך הופך הניתוח לבטיחותי יותר".  
שיטת WaveFront שוכללה באופן ייחודי למכשיר הלייזר של טכנולאס שברשות הדסה אופטימל. "הביטוי העיקרי לכך הוא ביכולת לטפל בו זמנית גם בהפרעות בהיקף הקרנית, שמשפיעות על ראיית הלילה (High Order Abberations), וגם באספריות של הקרנית, שאף היא חשובה ביותר לאיכות הראייה בלילה. לשום מכשיר אחר אין יכולת לתת מענה לשתי הבעיות בו זמנית, ועל המנתח להתפשר ולבחור באחת משתי האפשרויות", מדגיש פרופ' פרוכט-פרי.
 
   4D - טכנולוגיה בארבעה ממדים    
מכון הדסה אופטימל הוא החלוץ בארץ בשימוש בטכנולוגיית D4 המשוכללת בסוגה  להסרת משקפיים בלייזר. טכנולוגיה זו מבצעת מעקב דינמי אחרי תנועת העין בארבעה ממדים (כולל תנועה סיבובית אקטיבית של העין). זוהי השיטה המדויקת ביותר להסרת צילינדר (אסטיגמטיזם) ולטיפול בראיית לילה. השילוב מעניק תוצאות שלא ניתן להשיגן באמצעות שום שיטה אחרת.
 
  שיטת Lasik    
במהלך הניתוח מבוצע פיצול מדויק של הקרנית וקרן לייזר מלטשת אותה בעדינות ובדיוק מרבי, בהתאם לנתונים שהוזנו בידי המנתח. פעולת הלייזר נמשכת שניות ספורות, ללא כאב, וכדקה לאחר סיום הניתוח המטופל מסוגל לראות ללא משקפיים. מרבית המטופלים אף מצליחים לקרוא כתוביות בטלוויזיה. 
 
   שיטת PRK     
בשיטה זו ניתן לנתח גם קצרי ראייה בעלי מספרים גבוהים ביותר עד כמינוס 13. ממחקר שנערך בקרב 350 מנותחים שהיו בעלי קוצר ראייה בין מינוס 6 לבין מינוס 10 עולה, כי 96% מהם יכלו לנהוג לאחר הניתוח ללא משקפיים. 
 
השיטה מתאימה לאנשים בעלי קרניות דקות יחסית, לאנשים שאורח חייהם ספורטיבי וכרוך בסיכון גבוה לחבלות ישירות בעין (העוסקים בקרב מגע או בענפֵי ספורט אתגרי). בניתוח PRK אין צורך בפיצול הקרנית, ובשל כך נמנע הפוטנציאל לסיבוכים הנובעים מהפיצול, אם כי משך ההחלמה ממושך יותר בהשוואה לניתוח Lasik. 
 
וגם אחרי קטרקט
ניתן לשפר תוצאות ניתוח קטרקט באמצעות ניתוח לייזר, גם בגיל 80.
 
   בדיקות וטיפולים לפני ניתוח    
כל מועמד לניתוח עובר תחילה סדרת בדיקות התאמה, שאינה כרוכה בתשלום. מטרת הבדיקות היא לקבוע את מידת כשירותו לניתוח ואת אחוזי הצלחת הניתוח. במקרים שהתוצאות אינן מספקות, ייפסל המועמד מלעבור את הניתוח. חלק מהפונים נדחים בשל חוסר יציבות בקוצר הראייה (שינוי תכוף במספרים). במקרים אלה המועמדים מוזמנים שנית, לאחר שקוצר הראייה יתייצב. תהליך זה עלול להימשך  שנים מספר.
 
רבים מהפונים לבדיקות התאמה, בעיקר מי שמרכיבים עדשות מגע, זקוקים לפני הניתוח לטיפול תרופתי כדי למזער את ההשפעות הכרוניות של עדשות המגע על העיניים. הטיפול התרופתי משפר את סיכויי ההצלחה וממזער את הסיכונים.

מכון הדסה אופטימל

הדסה אופטימל, מכון הלייזר להסרת משקפיים, נוסד בשנת 1995. היה זה המכון הראשון בארץ שהשתמש בלייזרים המודרניים, הראשון שהחל בניתוחי Lasik (ב-1996), הראשון שאימץ את שיטת ה-WaveFront, שהיא המובילה כיום בניתוחי הלייזר בעולם, והראשון שהחל לנתח בשיטת D4. 
 
מכון הלייזר הוא חלק בלתי נפרד מבית החולים הדסה עין כרם. יחידת הקרנית בהדסה היא הגדולה ביותר בישראל, וכל רופאיה שייכים לצוות המוביל של הדסה אופטימל. המכון מתמחה אך ורק בניתוחים להסרת משקפיים ונהנה מהמוניטין, הניסיון, הידע והמחקר של בית חולים אוניברסיטאי. עם צוות המכון נמנים שני רופאים בעלי תואר פרופסור ורופא נוסף יזכה בתואר זה בקרוב. מנהל המכון הוא פרופ' יוסף פרוכט-פרי, שהקים את יחידת הקרנית ואת מכון הלייזר ומנהל אותם עד היום. 
 
הדסה אופטימל
ירושלים: הגן הטכנולוגי, בניין המגדל
חיפה: דרך יפו 157, בית אמות
1-800-200-222
Bookmark and Share
+ שלח משוב
                    
 
 
 

רופאים מומחים - פורטל הרפואה הפרטית בישראל
מילה-קידום פרסום ושיווק l טל:03-6416640  michael@milla.co.il  l